رنگ آمیزی صنعتی چیست

بدون دیدگاه
رنگ آمیزی صنعتی

رنگ آمیزی صنعتی یکی از کار های بسیار حساس در زمینه نقاشی میباشد که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار میباشد و باید با اصول رنگ آمیزی صنعتی آشنا باشید برای داشتن این شغل باید چند سال به صورت تجربی در کنار یک استاد کار رنگ کار صنعتی ماهر شروع به کار کنید و از تجربیات استاد کار رنگ آمیزی صنعتی نهایت استفاده را نمایید .

هماطور که میدانید هر کاری مزیت های خاص خود را دارد پس رنگ آمیزی صنعتی نیز مزیت هایی دارد که نام آن را رنگ آمیزی صنعتی گذاشته اند این کار عملا پوشش دهی قطعات و ابزار های صنعتی را انجام میدهد ولی بیایید باهم روش ها و مزیت های رنگ آمیزی صنعتی را مطالعه کنیم

مزیت های رنگ آمیزی صنعتی

1. پوشش دهی به ابزار آلات صنعتی

2. پوشش دهی  قطعات صنعتی

3. جلو گیری از پوسیدگی ابزار آلات و قطعات صنعتی

4. باعث بالا بردن عمر قطعات میگردد

5. زیبایی بخشیدن به محیط کار

انواع رنگ ها و مواد شیمیایی رنگ آمیزی صنعتی

1. پرایمر زینک  اتیل سیلیکات

2. رنگ اپوکسی آستر هوا خشک

3. پرایمر اپوکسی آستر

4. پرایمر زینگ فسفات آلکدی

5. پرایمر زینک ریچ اپوکسی پلی آمید

6. رنگ کولتار اپوکسی

7. رنگ آستر های حفاظتی اپوکسی

8. رنگ سوله

9. رنگ سریع خشک

10 . رنگ هواخشک

11. رنگ  اپوکسی پلی آمید سخت شونده

12. رنگ اپوکسی پلی آمید بدون حلال سخت شونده

13.. و انواع رنگ های مختلف در این صنعت

این چند نوع از تعداد زیادی رنگ صنعتی میباشد که کار برد هر یک از آنها باهم تفاوت دارد و هر یک مزیت های خاص خود را دارند برای اینکه با کاربرد هر یک از این رنگ ها آشنا بشیم ادامه مطلب را بخوانید .

رنگ آمیزی صنعتی

پرایمر زینک اتیل سیلیکات

. این رنگ از نوع آستر سه جزئی غنی شده از روی میباشد و بر پایه رزین اتیل سیلیکات میباشد و دارا بودن درصد بالای گرد روی باعث میشود تا سطوح فلزی را مانند آهن و فولاد  از عوامل شیمیایی و کاتدی محافظت کند و به دلیل حفاظت این رنگ از قلزات در برابر این عوامل از این رنگ برای آستر استفاده مینمایند مزیت دیگری که این رنگ دارد این است که در مقابل رطوبت و آب مقاومت بسیار بالایی دارد و میتوان از این رنگ برای حفاظت از تاسیسات دریایی نیز استفاده نمود حتی این پرایمر در حرارت 400 درجه نیز از خود مقاومت نشان داده و این مزیت ها باعث شده تا این پرایمر مورد استفاده رنگ کار صنعتی در صنایع پتروشیمی و نیرو گاه ها قرار بگیرد .

رنگ اپوکسی آستر هوا خشک

رنگ اپوکسی آستر هواخشک زمانی به کار میرود که شما به هرچه سریع تر خشک شدن رنگ فلزات نیاز دارید و همچنین میخواهید که رنگ نیز مقاومت بسیار خوبی نسبت به اثرات شیمیایی داشته باشد استفاده مینماییم چون سرعت خشک شدن این نوع رنگ بسیار خوب میباشد و کار آمد نیز هست و از این رنگ جهت رنگ آمیزی صنعتی فلزات استفاده میشود و این رنگ بر پایه رزین های آلکیدی اصلاح شده و با رزین اپوکسی میباشد مزیتی این رنگ دارد هم در مقامل اثرات شیمیایی مقاوم میباشد و هم سرعت خوبی در خشک شدن دارد

پرایمر اپوکسی آستر

پرایمر اپوکسی آستر در رنگ آمیزی صنعتی یک پرایمر با چسبندگی بسار بالا بر سطوح فلزی  میباشد که در مناطق با آبو هوای خورنده مورد استفاده قرار میگیرد این پرایمر از نوع پرایمر های سریع خشک یک جزئی  میباشد که با پوشش سختی که بر سطوح فلزی انجام میدهد و همینطور انعطاف پذیری بالای ان باعث شده تا این نوع پرایمر کاربرد زیادی در صنایع داشته باشد پس مستوان از مزیت های ان از چسبندگی – پوشش بسیار بالا – قابلیت خشک شدن سریع – انعطاف پذیری بالا نام برد

پرایمر زینک قسفات آلکدی

پرایمر زینک فسفات در صنعت رنگ آمیزی صنعتی  جهت جلو گیری از خوردگی فلزات در برابر وضعیت های شدید آبو هوایی و محیطی مورد استفاده قرار میگیرد چرا که این محصول با قابلیت چسبندگی بسیار بالای خود و همچنین مقاوم بودن در برابر شرایط رطوبتی و حتی رطوبت و قابلیت چشمگیر مقاومت بسیار بالا در برابر خوردگی سطوح فلزی و دوام بسیار بالا مورد انتخاب قرار میگیرد . این محصول (پرایمر ) بر پایه رزین آلکیدی و پیگمنت فسفات روی ساخته شده و همین ترکیب باعث مقاومت بالای اون در برابر شرایط نامطلوب آبو هوایی شده است پس این محصول را به عنوان یک آستر ضد خورندگی میتوان در صنعت رنگ آمیزی صنعتی مورد استفاده قرار داد

پرایمر زینک ریچ اپوکسی پلی آمید

پرایمر زینک ریچ اپکسی پلی آمید در صنعت رنگ آمیزی صنعتی این محصول با  درصد بسيار بالای گرد روی با سرعت خشك می تواند سطوح فلزی مانند  آهن و فولاد را از اثرات شيميايی و حفاظت کاتدی محافظت نمايد پس به همين دليل به عنوان لايه آستری اوليه در سطوح فلزی بكار می رود. اين پرايمر مقاومت بسيار عالی در مقابل رطوبت و محيط های دريايی دارد و ما این محصول را برای جلوگیری از خوردگی نیز به شما پیشنهاد میکنیم و اين محصول يك آستر دو جزيی غنی شده از روی میباشد که برپايه رزين اپوکسی و هاردنر پلی آميد است .

رنگ کولتار اپوکسی

رنگ کولتار اپوکسی در صنعت رنگ آمیزی صنعتی با توجه به مقاومت نوری ، مقاومت شیمیایی و سختی بالایی که این رنگ دارد و میتوان آنرا به عنوان رنگ رویه بر روی رنگ های اپوکسی مورد استفاده قرار داد  .پس این محصول با مقاومت بسیار بالا یی که دارد مورد استفاده رنگ کار صنعتی قرار میگیرد این محصول بر پایه رزین های اکریلیک سخت شونده با پلی ایزوسیانات میباشد .

رنگ آستر های حفاظتی  اپوکسی

رنگ .آستری های حفاظتی اپوکسی در صنعت رنگ آمیزی صنعتی دوجزئی بوده و  به عنوان لایه اول بر روی انواع سطوح قابل اجرا میباشد و  به منظور مقاوم سازی انواع سطوح در برابر خوردگی استفاده می شود . این محصول بر پایه رزین های اپوکسی حلالی سخت شونده با پلی آمید میباشد  و در ساخت آن از پیگمنت های ضد خوردگی مانند  زنیک فسفات – زنیک کرومات و پودر روی استفاده می گردد و همین ترکیب باعث شده تا این رنگ به عنوان لایه رویه در این صنعت مورد استفاده قرار بگیرد  .

رنگ سوله در رنگ آمیزی صنعتی

رنگ سوله ای در صنعت رنگ آمیزی صنعتی این محصول که چسبندگی زیادی دارد  و به عنوان لایه اول بر روی انواع سطوح بهمورد استفاده اجرا کننده رنگ آمیزی صنعتی قرار میگیرد  این محصول بر پایه رزین آلکیدی بوده و قابل استفاده بر سطوح فلزی نیز می باشد .در ساخت این محصول از پیگمنت های ضد خوردگی نظیر زینک فسفات – زینک کرومات استفاده شده و ترکیبی که خدمتتان معرفی نمودیم باعث شده تا این رنگ در رنگ آمیزی سوله نیز خود را جای دهد

رنگ سریع خشک

رنگ  سریع خشک در صنعت رنگ آمیزی صنعتی جهت استفاده بر روی سطوح فلزی به کار برده می شود . این رنگ دارای سرعت خشک شدن بسیار بالا بوده و خواص فیزیکی – مکانیکی مناسبی دارد و در کوره های با دمای پایین نیز کاربرد دارد این محصول بر پایه رزینهای آلکیدی اصلاح شده میباشد این رنگ بله شما کمک کند تا به تسریع کار بهبود ببخشید  .

رنگ هوا خشک

رنگ هوا خشک در صنعت رنگ آمیزی صنعتی جهت استفاده بر روی سطوح فلزی به کار می رود . سرعت خشک شدن این رنگ متوسط بوده و خواص فیزیکی – مکانیکی خوبی دارد این محصول بر پایه رزینهای آلکیدی بوده و بسیار کار آمد میباشد  .

رنگ اپوکسی  پلی آمید سخت شونده

رنگ اپوکسی پلی آمید سخت شونده  جهت استفاده رنگ آمیزی صنعتی بر روی سطوح فلزی و غیر فلزی به کار می رود . این محصول دارای چسبندگی بسیار بالا بوده و مقاومت رطوبتی مناسب دارد و دارای  خواص فیزیکی – مکانیکی و شیمیایی عالی می باشد . این رنگ جهت استفاده بر روی سطوح که در برابر تابش مستقیم پرتوهای خورشیدی قرار دارند ، توصیه نمی شود این محصول بر پایه رزین اپوکسی حلالی سخت شونده با رزین پلی آمید بوده .

رنگ اپوکسی پلی آمید بدون حلال سخت شونده

رنگ اپوکسی پلی آمید بدون حلال سخت شونده در صنعت رنگ آمیزی صنعتی جهت استفاده بر روی سطوح فلزی و غیر فلزی به کار می رود . از خصوصیات این محصول می توان به مقاومت شیمیایی بالا در برابر اسیدها و بازها و همچنین این محصول دارای چسبندگی چشم گیری نسبت به سطوح دارد رنگ های اپوکسی – پلی آمین دارای خواص فیزیکی  – مکانیکی عالی و براقیتی زیادی هستند این محصول بر پایه رزین اپوکسی بدون حلال سخت شونده با رزین پلی آمید ساخته میشوند

رنگ هایی که در این مطلب به شما معرفی کریم رنگ های پر کاربرد در صنعت رنگ آمیزی صنعتی میباشد و باید اشاره کرد که رنگ های زیادی در این صنعت مورد استفاده قرار میگیرند هر کدام کاربرد های مختلفی دارند امید وارم این مطلب به شما کمک کرده باشد و ما سعی کردیم تا مطالب جامع تری در اختیارتان قرار داده باشم .

رنگ کار صنعتی

تکنسین رنگ کار صنعتی یکی از اساسی ترین و حساس ترین حرفه ها در زمینه خدمات رنگ آمیزی صنعتی می باشد .

تجربه و دانش رنگ کار صنعتی یکی از اصلی ترین عوامل کیفیت در خدمات می باشد .

گروه صنعتی مبین با بیش از 15 سال تجربه و دانش همواره آماده ارائه خدمات رنگ آمیزی صنعتی در سرتاسر کشور ایران می باشد .

نوشتهٔ پیشین
سندبلاست خشک
نوشتهٔ بعدی
کاربرد واتر سندبلاست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست